Αναλύσεις! Αποκαλύψεις! Πρόσωπα! Διαβάστε πρώτοι εδώ!...και αποκλειστικές ειδήσεις για Ραφήνα και Πικέρμι http://www.rpn.gr

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική, περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή περιεχομένου του παρόντος blog με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφισης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.

Σάββατο, 14 Ιανουαρίου 2012

Άξιζαν κάτι καλύτερο οι παμπαίδες της Θύελλας!

Έχαναν στο γήπεδό τους 1-0 από τον ΠΑΟ Καλυβίων, το γύρισαν 2-1 και σε 2' λεπτά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-2.
Στο 30' του β' ημιχρόνου η Θύελλα ισοφάρισε αλλά ο Διαιτητής Γκούβας , για ανεξήγητους λόγους ακύρωσε το γκόλ ως οφσάιντ. Να σημειωθεί ότι όπως ακριβώς επιτεύχθηκε  το γκόλ της Θύελλας που ακυρώθηκε , με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπήκε και το 2ο γκόλ των Καλυβίων μόνο που ο διαιτητής το θεώρησε έγκυρο.
Στη φάση του ακυρωθέντος γκόλ της Θύελλας ο τερματοφύλακας των Καλυβίων χτύπησε στο δοκάρι και τραυματίστηκε. Μετά τον τραυματισμό του τερματοφύλακα μπήκε μέσα στο γήπεδο ο πατέρας του, ο οποίος άρχισε να προκαλεί την "εξέδρα" , η οποία τα είχε βάλει με το διαιτητή λόγω του ακυρωθέντος γκόλ. Τελικά έπειτα απο ένα 5λεπτο έληξε ο αγώνας με τον ΠΑΟ Καλυβίων νικητή με 3-2.
Δυνατός αγώνας με πολύ καλούς παίκτες και απο τις δύο ομάδες αλλά με μια διαιτησία απο τις χειρότερες που έχουμε συναντήσει
Τα γκόλ για τη Θύελλα Κων. Μπουντάκης και Ανδ. Κεσέρογλου, πολύ εντυπωσιακή εμφάνιση του Αναστάση Κεφαλωνίτη που έσωσε την Θύελλα απο 3-4 σίγουρα γκόλ.
Θύελλα :Κεφαλωνίτης, Κάραση, Σαμάρκος, Μαϊόπουλος, Μαντζαβίνος, Μπήλιος (20'Παπαδόπουλος), Κρητικός (60'Μπίκος), Κεσέρογλου, Μπουντάκης, Βαμβακούσης (50'Δημητρίου)

Στη βαθμολογία και έπειτα απο 11 αγώνες στις τέσσερις πρώτες θέσεις του Α' Ομίλου της ΕΠΣΑΝΑ (παμπαίδων) που οδηγούν στο final four βρίσκονται
1. Προφήτης Ηλίας 28 βαθμοί,   2. ΠΑΟ Καλυβίων 25 βαθμοί, 3. Θύελλα Ραφήνας 22 βαθμοί 4. Κυανούς Αστήρ Βάρης 21 βαθμοί.